برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش ارزان 500 شانه ماشینی

فرش 500 شانه ارزان قیمت

تصور اشتباه خیلی از افراد بر این که گاهی فکر می کنند چون شانه و تراکم فرش های ماشینی 500 شانه نسبت به فرش های دیگر کمتر است بنابراین از کیفیت پایین تری برخوردار است . این رحالی است که کیفیت فرش ها بسته به نوع مواد اولیه که مورد استفاده قرار می گیرد طبقه بندی می شود . به طور کلی فرش های ماشینی500 شانه ، قالی هایی هستند که مقرون به صرفه تر از فرش های دسبافت هستند و شما می توانید از این فرش زیبا برای کف پوش کردن فضای منزل خود استفاده کنید .
فرش های ماشینی فرش های مقرون به صرفه و با کیفیتی هستند که شما می توانید از آن ها به عنوان زیر اندازی زیبا و لطیف در منزلتان استفاده کنید .
شاید شما جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید خریدی به صرفه و ارزان داشته باشید اما در عین حال به کیفیت محصول توجه زیادی می کنید و برایتان حائز اهمیت است سوالی که در این جا مطرح می شود این است که آیا انتخاب و خرید  ارزان ترین فرش ماشینی کار درستی است یا خیر ؟
فرش 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه ، 1250 شانه ، 1500 شانه به ترتیب در سال های متمادی وارد عرصه تولید شده است یعنی در واقع طی 15 سال گذشته که این پیشرفت در دهه 90 به اوج رسید . فرش های ماشینی 500 شانه ارزان قیمت از کیفیت بالایی برخوردار است و علت پایین بودن قیمت آن را می توان پایین بود تعداد شانه  و تراکم آن ها بیان کرد . شهر هایی که توانسته اند این محصول زیبا اما در عین حال اقتصادی را به خوبی تولید کنند عبارت اند از : فرش 500 شانه ماشینی مشهد ، فرش کاشان ، فرش اصفهان ، فرش تبریز و ....
بررسی فنی فرش 500 شانه ارزان
قبل از صحبت کردن درباره این مبحث باید بگوییم که هر محصولی دارای مشخصات و ویژگی های منحصربه فرد خود می باشد و فرش ماشینی 500 شانه برای اولین بار در سال 1383 در کاشان تولید شده است و مردم استقبال خوبی برای خرید از این فرش زیبا داشتند و همچنان این محبوبیت ادامه دارد . بسیاری از خانواده با توجه به وضعیت اقتصادی در حال حاضر به سمت خرید فرش های ماشینی 500 شانه می روند چرا که قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سایر فرش ها دارد . شرکت فرش کاشان فرش های خود را به صورت عمده نیز به فروش می رساند و همانطور که می دانید قیمت فرش هایی که به صورت عمده به فروش می رساند نسبت به خرده فروشی ارزان تر است .
به طور کلی فرش های ماشینی دارای دو نوع تراکم هستند یعنی تراکم عرضی و تراکم طولی که در ادامه می خواهیم به توضیح هریک به صورت جداگانه بپردازیم .

1-    تراکم عرضی یا شانه فرش 500 شانه ماشینی :
به تعداد گره های زده شده در یک متر مربع عرضی فرش زده می شود گفته می شود که در فرش های ماشینی به اصطلاح به رج شناخته می شود . بنابراین در فرش های ماشینی 500 شانه در یک متر عرضی فرش 500 گره زده شده است و نکته که باید در این جا اشاره شود این است هر چه تعداد شانه فرش بالاتر برود فرش ظریف تر می شود و همچنین ضخامت فرش هایی که تعداد شانه کمتری دارند نسبت به فرش هایی با تعداد شانه بالا بیشتر است .

2-    تراکم طولی فرش 500 شانه :
اصطلاحاتی که برای شانه فرش به کار می رود برای تراکم نیز کاربرد دارد با این تفاوت که گره ها در یک متر طولی زده می شوند . تراکم فرش های ماشینی 500 شانه ایی که بر اساس استاندارد بافته می شوند 1000 است .
یکی از مواردی که بر کیفیت محصول تاثیر فراوانی می گذارد تناسب بین شانه و تراکم است . فرش هایی که توسط دستگاه های ماشین بافته می شوند از سه نوع نخ استفاده می شود که هر کدام در فرش کاربرد های مختلفی دارند . نخ خاب ، نخ تار و نخ پود

1- نخ خاب در فرش 500 شانه ارزان کاشان :
در واقع نخ ها و پرز هایی که روی فرش به صورت عموی در کنار یک دیگر قرار می گیرند و قابل مشاهده و لمس هستند را نخ خاب می گویند . به نحوی می توان گفت که کیفیت نخ خاب از سایر نخ ها اهمیت بیشتری دارد و از عواملی است که بر روی قیمت فرش تاثیر گذار است . الیاف مصنوعی که در تولید فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد به دسته های مختلفی تقسیم می شون : الیاف پلی پروپیلن ، بی سی اف ، ویکسوز ، آکریلیک و ترک و پلی استر که بیشتر الیاف های مصرفی در فرش های ماشینی 500 شانه آکریلیک هیت ست شده می باشد . البته قیمت الیاف آکریلیک نسبت به سایر الیاف ها بیشتر است .

2 – نخ تار و پود :
استحکام فرش به سبب این دو نخ انجام می شود و این که پود نخ بزرگ تر یا پهن تر است و تار باریک تر و نازک تر است . پود رشته و نخی است که در عرض فرش زده می شود و تار نخی است که در یک مترطولی بافته می شود . هر چه مقدار پنبه در فرش های ماشینی 500شانه بیشتر باشد از ارزش بالاتری برخوردار است .
یکی از عوامل تاثیر گذار دیگری که روی قیمت فرش ها اثر می گذارد دستگاه های بافنده می باشد که برای بافت فرش های 500 شانه از دستگاه الفا شونهر استفاده می شود که از کشور آلمان خریداری شده است .

شرکت فرش کاشان فرش های 500 شانه خود را به چند شیوه به فروش می رساند و این می تواند دلیل قانع کننده ایی برای ارزان بودن فرش ها می باشد . 1- خرید به صورت حضوری درب کارخانه    2- خرید به صورت آنلاین و اینترنتی
شرکت فرش کاشان تمامی محصولات خود را به قیمت درب کارخانه به فروش می رساند و این موضوع سبب شده است تا افرادی زیادی خواهان خرید از این شرکت باشند . شما می توانید برای مشاهده محصولات این شرکت به سایت فروشگاه آنلاین شرکت فرش کاشان مراجعه کنید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه